Archiv:

Právě vyšly Rumburské noviny číslo 17/2019

Právě vyšly Rumburské noviny číslo 17/2019

19.9.2019

V druhém zářijovém vydání Rumburských novin se věnujeme například těmto tématům: společnému jednání starostů o důležitých tématech regionu, povinnému čipování psů nebo získání peněz na veřejné osvětlení ve městě. Na fotostraně najdete několik snímků z cyklistického závodu Tour de Zeleňák a také z Loretánských slavností. Zajímavý rozhovor nám tentokrát poskytl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. Seriál z historie vypráví o historii Lužanu. Nechybí samozřejmě ani kulturní přehledy a sportovní zprávy.

Dopravní upozornění

Dopravní upozornění

5.9.2019
Z hlediska zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích a množících se stížností dojde v nejbližších dnech k úpravě křižovatky Růžová x Jiříkovská, a to doplněním vodorovného dopravního značení a dopravního zařízení. Odbor komunálních věcí

9. ročník tradičního běžeckého závodu Mattoni půlmaraton Ústí nad Labem

V sobotu 21. září 2019 se v Ústí nad Labem uskuteční již 9. ročník tradičního běžeckého závodu Mattoni 1/2maraton Ústí nad Labem. Tato prestižní sportovní akce je zařazena do programu tzv. rodinného stříbra Ústeckého kraje a má pro náš region velký přínos. Prezident organizačního výboru Carlo Capalbo společně s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem srdečně zvou všechny na tuto akci.

Prodej hasičských vozidel

Rada města Rumburk na svém posledním zasedání schválila záměr prodeje dvou speciálních hasičských automobilů. Pokud budete mít o některé zájem, všechny potřebné informace najdete v přiložených wordových souborech.

Jednání o dalším provozu Lužické nemocnice

Jednání o dalším provozu Lužické nemocnice

23.8.2019

Ve čtvrtek 22. srpna 2019 proběhla první schůzka s insolvenční správkyní Lužické nemocnice a polikliniky, a.s. na téma účasti města v dalším postupu. Jednání bylo jasné, konstruktivní a věcné a byly vyjasněny pravomoci a úlohy města v dalších krocích. Při jednání byla nalezena shoda v tom, že by cílem mělo být zachování zdravotní péče v regionu a udržení provozu nemocnice. Zdravotní pojišťovny mají také zájem na zajištění provozu nemocnice, a proto budou nadále poskytovat dohodnuté platby. Tím by měl být udržen provoz do doby oddlužení a případnému prodeji novému provozovateli.