Archiv:

Kurzy bezpečné jízdy pro seniory

Kurzy bezpečné jízdy pro seniory

1.11.2019

Vzdělávací program Jedu s dobou je určen široké aktivní motoristické veřejnosti seniorského věku – přesněji 65 a více let a to nejen pro ty, kteří hledají pocit jistoty za volantem, ale i pro seniory s celoživotními řidičskými zkušenostmi. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a pro účastníky je zcela zdarma.

Právě vyšly Rumburské noviny číslo 20/2019

Právě vyšly Rumburské noviny číslo 20/2019

31.10.2019

V posledním říjnovém čísle Rumburských novin se dozvíte například zajímavosti z natáčení filmu Bourák. Starosta Lumír Kus informuje o přeshraniční zdravotní spolupráci. V novinách najdete i rozsáhlý článek na téma nehodovost v Rumburku. Fotostrana se tentokrát vztahuje k seriálu z historie, a sice k návštěvě Josefa II. na rumburském zámku. Rozhovor do tohoto čísla redakci poskytla autorka knihy Papírová vlaštovka Soňa Šmejcová. Nevynechali jsme ani kreslený komiks a kulturní přehledy. Na sportovní straně se dočtete například o soutěži leteckých modelářů či rumburských ragbistech a judistech.

Reorganizace policejních složek v regionu

Reorganizace policejních složek v regionu

1.10.2019

Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje ustoupilo od záměru sloučit obvodní oddělení Velký Šenov s obvodním oddělením Šluknov a zrušit oddělení hlídkové služby Varnsdorf. Tlak, který vyvinuli starostové Sdružení pro rozvoj Šluknovska a Dobrovolného svazku obcí Sever, pomohl předejít snížení policejních sil v našem regionu a zachovat tak bezpečnost alespoň na současné úrovni. Jediná změna, ke které by mělo dojít, je přesunutí oddělení hlídkové služby z nevyhovujících prostor ve Varnsdorfu do služebny v Horním Jindřichově.