Archiv:

Management Krajské zdravotní si prohlédl nemocnici v Rumburku

16.1.2019

Zástupci managementu Krajské zdravotní, a. s., (KZ) v čele s generálním ředitelem Ing. Petrem Fialou navštívili v úterý 15. ledna 2019  Lužickou nemocnici a polikliniku, a. s., (LNaP). Prezentovali zájem KZ o udržení zdravotní péče ve Šluknovském výběžku. Návštěvy se zúčastnili i zástupci sousedního města Varnsdorf, jehož obyvatelé také využívají služeb LNaP.

 

Představitelé vedení KZ za účasti ředitele zdravotní péče Nemocnice Děčín, o. z., MUDr. Michala Hanauera, MBA, si prohlédli pavilon chirurgie, do kterého by se měla po ukončení restrukturalizace soustředit zdravotní péče v současné době rozmístěná do dvou oddělených pavilonů. KZ již prostřednictvím děčínské nemocnice personálně vypomáhá rumburské chirurgii a dále se takto bude jednat pro oblast interní péče.

 

„Oceňuji pozitivní změny, které probíhají v důsledku restrukturalizace a které povedou k vyšší efektivitě rumburské nemocnice,“ řekl Ing. Petr Fiala, generální ředitel KZ.

 

„Město Rumburk, jako vlastník Lužické nemocnice a polikliniky, a. s., zajistí maximální vstřícnost a otevřenost při provedení hloubkového auditu, který by měl v následujících týdnech proběhnout,“ deklaroval starosta Rumburku Ing. Lumír Kus.

Právě vyšly Rumburské noviny č. 1/2019

Právě vyšly Rumburské noviny č. 1/2019

14.1.2019

První vydání Rumburských novin v tomto roce informuje o zajímavých akcích, které jsou na letošek připraveny. Další článek líčí o bleskovém zadržení pachatelů městskými strážníky. Dozvíte se, kdo je nejstarším obyvatelem Rumburku. Fotoreportáž se tentokrát věnuje výzdobě v rumburských školách a školkách. Připraven je i rozhovor s kreslířem Markem Doušou. V seriálu z historie se dozvíte, kdy přijel do Rumburku první vlak. Samozřejmě nechybí ani kulturní přehled pro Šluknovský výběžek a několik sportovních střípků.

Upozornění pro obyvatele Rumburku, kteří trpí nedostatkem vody ve studních

5.12.2018 PřílohaJPG

Obyvatelům města s trvalým pobytem v Rumburku, kteří nejsou napojeni na veřejný vodovod a trpí nedostatkem vody ve studních, umožňujeme od tohoto týdne náhradní zásobování užitkovou vodou – bezplatný odběrdo vlastních nádob s maximálním objemem nádoby 50 litrů.

 

Výdejní místo je v areálu bývalých kasáren v Královské ulici v Rumburku

 

Provozní doba pro výdej vody:

Pondělí           9 až 13 hod

Úterý                                      13 až 17 hod

Středa             9 až 13 hod

Čtvrtek                                   13 až 17 hod

Pátek               9 až 13 hod

Sobota            9 až 13 hod

V neděli a ve státní svátky zavřeno.

 

Město Rumburk v této souvislosti zve ty obyvatele města, kteří trpí nedostatkem vody ve studních, aby přišli v úterý, dne 11. prosince v 15,30 hodin do areálu bývalých kasáren na společné projednání podmínek plánovaného pravidelného zpoplatněného zavážení jednotlivých nemovitostí užitkovou vodou.

 

Současně město Rumburk zajistilo za příznivou cenu plastové nádrže o objemu 300 l, které si mohou zájemci o dovoz vody odkoupit. Další podrobnosti se zájemci dozví na setkání.

Provoz Lužické nemocnice v Rumburku o Vánocích

27.11.2018 PřílohaPDF

Lužická nemocnice a poliklinika, a.s. Rumburk oznamuje o přechodném omezení či úplném uzavření provozů nemocnice.

Lůžková část: ZCELA UZAVŘENA

CHIRURGIE (CHIR I,II- gynekologická stanice), JIP, INTERNA, JIP od 21. 12. 2018 (15:00 hodin) do 02. 01. 2019 (7:00 hodin).

Ambulantní část – ZCELA UZAVŘENA

INTERNÍ ambulance od 18. 12. 2018 (24:00 hod.) do 02. 01. 2019(7:00 hodin).

CHIRURGICKÁ ambulance 21. 12. 2018 (24:00 hod.) do 02. 01. 2019(7:00 hodin).

Dále upozorňujeme, že chirurgická ambulance od 14. 12. 2018 (24:00 hodin) nebude přijímat náhlé příhody břišní, polytraumata nebo plánované příjmy pro chirurgická lůžka.  

Ve standardním režimu budou provozována oddělení pediatrie a ošetřovatelská lůžka, RDG pracoviště a OKBH (biochemie a hematologie).

V době uzavření budou zdravotní služby poskytnuty v nejbližších zdravotnických zařízeních (Varnsdorf, Děčín, Česká Lípa, Liberec, Ústí nad Labem).

Přehled provozu jednotlivých oddělení a ambulancí v době vánočních svátků naleznete na www.nemrum.cz.

Pozvánka na seminář "Jak řešit (spekulativní) dluhy vlastníka bytové jednotky?"

19.11.2018 PřílohaPDF

Seminář je pořádaný ve spolupráci s Regionální stálou konferencí Ústeckého kraje. Více informací viz příloha.

Výběrová řízení: Volná místa v Lužické nemocnici

Hned několik různých pozic nabízí Lužická nemocnice v Rumburku.