Kontaktní místo pro bydlení Rumburk

Publikováno: 1.9.2023 Autor: admin

Kontaktní místo pro bydlení Rumburk

Kontaktní místo pro bydlení Rumburk (dále jen "KMB Rumburk") nabízí všem obyvatelům města Rumburk a okolním obcím podporu základního poradenství v oblasti bydlení. Zejména při řešení bytové nouze s cílem udržet si stávající bydlení či vyhledání jiného vyhovujícího bydlení.

KMB Rumburk představuje místo, kde se lidé mohou poradit s Navigátorem KMB, jak řešit své problémy spojené s bydlením. Na základě definovaných problémů s bydlením budete za podpory Navigátora KMB nasměrováni na případné další odborné služby, které budou pro vyřešení problémů s bydlením nezbytné. Podpora spočívá např. v pomoci při vyplňování žádostí o městský byt, či zprostředkování informací o nabídce volných bytů na volném trhu apod.

KMB Rumburk poskytuje informace související s bydlením na jednom místě, tudíž není třeba obcházet jednotlivé úřady a organizace. Lépe se tak zorientujete v jinak mnohdy nepřehledném systému podpor a služeb.

KMB Rumburk může navštívit kdokoliv, kdo řeší např. nevyhovující bydlení a hledá standardní bydlení; má špatné rodinné, či sousedské vztahy nebo vztahy s majitelem bytu; nedostatek financí a potřebuje pomoc v oblasti sociálních dávek apod.

 

Navigátor KMB:

  • Poskytuje potřebné informace k vyřešení Vaší bytové situaci.
  • Podpoří při zorientování se poskytovaných pobytových sociálních služeb a služeb sociální prevence.
  • Zprostředkuje kontakty na odborné sociální služby, např. dluhové poradenství, občanskoprávní poradnu apod.
  • Pomůže s vyplněním žádosti o pronájem městského bytu atd.

 

Otevírací doba – KMB Rumburk:

Pondělí:      8.00 – 12.00 | 12.30 – 17.00

Středa:       8.00 – 12.00 | 12.30 – 17.00

Pátek:         8.00 – 12.00

 

Sídlo a kontakt na KMB Rumburk:

Palackého 205/4

408 01 Rumburk

Mob.: 720 822 480