Lužické náměstí

Historické památky

Archiv:

Právě vyšly Rumburské noviny 11/2018

24.5.2018 PřílohaJPG

Co v nich najdete? Jedním z hlavních témat je ohlédnutí za velkolepou oslavou 100. výročí Rumburské vzpoury. Fotostrana zachycuje nejvýraznější momenty oslav. Věnujeme se i Lužické nemocnici, tentokrát v celostránkovém rozhovoru s jejím ředitelem Petrem Dubravcem. Nemocnici totiž čeká restrukturalizace. Pokračuje i snaha města mít v rizikových ulicích radary na měření rychlost – rada města již vyhlásila veřejnou zakázku. Nechybí strana kultury pro Šluknovský výběžek, seriál z historie Rumburku a také soutěž, tentokrát o vstupenky na Svatojánské slavnosti bylin. Desetistránkové Rumburské noviny najdete na tradičních prodejních místech.

Sbírka "Pozvedněte slabé" se bude konat 24. května v Rumburku

23.5.2018 PřílohaJPG

Sbírka "Pozvedněte slabé" se koná již 23 let. Po Rumburku budou k dispozici pokladničky, kam mohou lidé přispět, během čtvrtka 24. května. Pořadatelem akce je Nadace EURONISA. Posláním této nadace je pomáhat lidem bez ohledu na jejich věk, sociální postavení nebo zdravotní stav. Formou nadačních příspěvků podporuje projekty neziskových organizací v oblasti sociální, zdravotní, kulturní a vzdělávací. Patronem sbírky je herec Jiří Lábus.

OZNÁMENÍ O KONÁNÍ SPOLEČNÉHO JEDNÁNÍ O NÁVRHU ÚZEMNÍHO PLÁNU RUMBURK

Neveřejné – pouze pro dotčené orgány, krajský úřad a sousední obce

Právě vyšly nové Rumburské noviny číslo 10/2018

11.5.2018 PřílohaJPG

Právě vyšly nové Rumburské noviny číslo 10/2018. Co v nich najdete? Nejnovější informace o výsledku tendru na Lužickou nemocnici. Co se bude dít s autobusovým nádražím v Rumburku, které ale městu nepatří? Město chce více pečovat o seniory a plánuje zřídit službu SENIOR TAXI. Fotoreportáž z 1. máje a úklidu města Rumburk. Velký rozhovor s ředitelem rumburských sportovišť Petrem Voldřichem, který je ve funkci rok. Nechybí ani seriál z historie Rumburku, přehled kulturních akcí – a redakce tentokrát připravila i křížovku o cenu.

Rumburští hasiči budou slavit 160. let od založení

9.5.2018 PřílohaJPG

Květen nabídne nejen oslavy 100. výročí Rumburské vzpoury. Slavit budou také naši hasiči, a to 160. let.

Zkušební provoz bezdrátových hlásičů – upozornění obyvatelům města

Zkušební provoz bezdrátových hlásičů – upozornění obyvatelům města

4.5.2018 do 31.7.2018 PřílohaPDF

Projekt „Zpracování digitálního povodňového plánu pro město Rumburk, vybudování varovného a výstražného systému ochrany před povodněmi pro město Rumburk“ 

 

Vyšly nové Rumburské noviny číslo 9/2018

26.4.2018 PřílohaJPG

Právě vyšly Rumburské noviny číslo 9. Toto vydání má výjimečně 12 stran – hned tři z nich jsou věnovány blížícím se oslavám 100. výročí Rumburské vzpoury. Kromě toho najdete v novinách článek o tom, že se bude zateplovat bytový dům s pečovatelskou službou na Luční ulici, informaci o zápisech do prvních tříd, obrazovou reportáž z oslav Dne Země na Lužickém náměstí či nejnovější informace o záměru mít v Rumburku radary na měření rychlosti. Nechybí ani velký rozhovor, tentokrát s ředitelem regionální televize, která spolupracuje s Rumburkem, kulturní přehled, a tradiční soutěž, a to o balíček, v němž na výherce čekají dárky týkající se města Rumburk. Noviny najdete na tradičních prodejních místech.

27.5.2018 Den otevřených podstávkových domů 2018 v Rumburku

27.5.2018 Den otevřených podstávkových domů 2018 v Rumburku

25.4.2018 do 27.5.2018 více zde PřílohaJPG

Den otevřených podstávkových domů proběhne koncem května ve Šmilovského ulici v Rumburku. V neděli 27. května 2018 od 10.00 hod. je na programu devadesátiminutová komentovaná prohlídka vesnické památkové rezervace a povídání o historii ulice zvané původně Scheibe-Gasse.

Vyšly nové Rumburské noviny číslo 8/2018

Vyšly nové Rumburské noviny číslo 8/2018

12.4.2018 PřílohaJPG

Co si v nich přečtete? Mimo jiné to, jak Rumburk šetří na veřejném osvětlení, a jak o něj pečuje. V Parku Rumburské vzpoury byla zaseta nová tráva. Město loni ušetřili přes dva miliony korun při zadávání veřejných zakázek. Velký rozhovor s rumburským spisovatelem o jeho nové knížce Sestra smrt, ve které se inspiroval případem úmrtí pacientů v Lužické nemocnici. V novinách najdete také nabídku pejsků z rumburských záchytných kotců. Nechybí pravidelný seriál z historie od Ester Sadivové, tentokrát o tom, jak se Karel I. setkal se zástupci Rumburku. Můžete opět – tentokrát již naposledy – soutěžit o permanentky do rumburského plaveckého bazénu. A v neposlední řadě je v novinách opět připraven podrobný přehled, kam vyrazit za kulturou.

Projekt „Územní plán Rumburk“

Projekt „Územní plán Rumburk“

6.4.2018 do 6.10.2018 PřílohaPDF

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR vyhlásilo v roce 2015 průběžnou výzvu k podávání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu, specifického cíle 3.3 – Podpora pořizování a uplatňování dokumentů územního rozvoje, kterou Město Rumburk plánovaně využilo.

Zobrazit všechny

Kam dnes za kulturou

25.KvětenPátek
NA KRÁTKO kino

NA KRÁTKO

DK Střelnice - Kino17:00 hod.
25.KvětenPátek
SOLO: STAR WARS STORY 3D kino

SOLO: STAR WARS STORY 3D

DK Střelnice - Kino19:30 hod.
12.Květendo 31.10.Sobota
21.Květendo 16.06.Pondělí
dětské

Pohádkový les Krásná Lípa

Křinické náměstí08:00 hod.

Nejbližší kulturní akce

26.KvětenSobota
SMÍŘENÍ divadlo

SMÍŘENÍ

DK Střelnice - Kino17:00 hod.
27.KvětenNeděle
INDIÁNSKÁ POHÁDKA divadlo

INDIÁNSKÁ POHÁDKA

DK Střelnice - Kino15:00 hod.
1.ČervenPátek
1.ČervenPátek
DELIRIUM kino

DELIRIUM

DK Střelnice - Kino19:30 hod.
2.ČervenSobota
HASTRMAN - RUMKULE 2018 kino

HASTRMAN - RUMKULE 2018

Venkovní areál DK Střelnice Rumburk22:00 hod.
6.ČervenStředa
JENOM ŽIVOT divadlo

JENOM ŽIVOT

Velký sál DK Střelnice Rumburk19:00 hod.
7.ČervenČtvrtek
BACKSTAGE kino

BACKSTAGE

DK Střelnice - Kino19:30 hod.
7.ČervenČtvrtek
PAT A MAT ZNOVU V AKCI kino

PAT A MAT ZNOVU V AKCI

DK Střelnice - Kino17:00 hod.
8.ČervenPátek
FERDINAND - zvýhodněné vstupné kino

FERDINAND - zvýhodněné vstupné

DK Střelnice - Kino17:00 hod.

Video kanál youtube

Fotogalerie

Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny Lužické nemocnice, nově provádí vyšetření již od novorozeneckého věku

Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny Lužické nemocnice, nově provádí vyšetření již od novorozeneckého věku

Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny Lužické nemocnice zajišťuje komplexní rehabilitační péči pro hospitalizované pacienty na všech lůžkových odděleních Lužické nemocnice i  pro pacienty z terénu. Nově provádí vyšetření již od novorozeneckého věku. Více naleznete v letáku...

Zobrazit všechny