Lužické náměstí

Historické památky

Archiv:

Lužická nemocnice a poliklinika - přechodné uzavření interního oddělení

21.2.2019

Lužická nemocnice a poliklinika, a.s. Rumburk oznamuje přechodné UZAVŘENÍ interního oddělení – lůžkové oddělení, jednotka intenzivní péče, příjmová interní ambulance a kardiologická poradna z důvodu dokončení rekonstrukce v prvním patře Pavilonu I (U Nemocnice 1298/6), kam se z Pavilonu II (Lesní 1062/26) přestěhuje. Uzavřeno bude od 2. března do 11. března 2019 - 7.00 hodin (tzn., že akutní nebo plánované příjmy pacientů pro interní lůžka nebo jakékoli ambulantní či odborné vyšetření, provádějící se na interním oddělení, nebude LNaP, a.s. od tohoto data poskytovat. Příjem pacientů a chod ambulancí bude zahájen 11. března 2019 od 7.00 hodin v nových prostorách. Ve vestibulu PAVILONU I budou pro usnadnění orientace informační tabule, naši zaměstnanci pacientům i návštěvníkům v případě pochybností rádi poradí.  

Ošetřovatelská lůžka zůstávají v provozu.

V době uzavření interního oddělení Vám budou zdravotní služby poskytnuty v nejbližších nemocnicích (Děčín, Česká Lípa, Liberec, Ústí nad Labem).

 

Po odstěhování interního oddělení  zůstávají na Pavilonu II (Lesní 1062/26) v provozu:

  • Ošetřovatelská lůžka
  • RHB
  • RDG  
  • OKBH
  • GIT ambulance – tato ambulance bude také přestěhována do Pavilonu I – rekonstrukce, ale není ještě ukončena – o ukončení budete včas informováni
Právě vyšly Rumburské noviny číslo 4/2019

Právě vyšly Rumburské noviny číslo 4/2019

21.2.2019

V druhém únorovém čísle Rumburských novin se dočtete například o schůzce na Ministerstvu zdravotnictví, kde Rumburk, Varnsdorf a Krajská zdravotní jednali o zajištění zdravotní péče ve Šluknovském výběžku. Dále informujeme o tom, kolik stojí v Rumburku zimní údržba komunikací nebo o zprovoznění nového výtahu na městském úřadu. Rozhovor redakci Rumburských novin tentokrát poskytla dlouholetá ředitelka městské knihovny Květoslava Candríková, která zanedlouho předá funkci novému řediteli. Nevynechali jsme ani seriál z historie, kreslený komiks a kulturní přehledy. Na sportovní straně se dozvíte o medailovém úspěchu chodců AC Rumburk, kteří zářili na halovém mistrovství České republiky.

Lužická nemocnice a poliklinika - ukončení zákazu návštěv

19.2.2019

Lužická nemocnice a poliklinika, a.s. od úterý 19. února ruší zákaz návštěv na interním oddělení a ošetřovatelských  lůžek - PAVILON II (Lesní 1062/26). Přesto však všechny, kdo půjdou do nemocnice na návštěvu, vedení nemocnice žádá, aby v případě, že se necítí dobře, svůj krok zvážili.

 

Zákaz návštěv stále trvá na chirurgii a dětském oddělení – PAVILON I (U Nemocnice 1298/6).

 

Omezení provozu dětského oddělení Lužické nemocnice

6.2.2019

Od 26. 6. 2019 do 8. 7. 2019 bude z provozních důvodů dočasně UZAVŘENO dětské oddělení včetně ambulancí a 24 hodinové dětské pohotovosti.

Žádáme rodiče a obvodní lékaře, aby se v případě potřeby v tomto období obrátili na jiná zdravotnická zařízení ve svém okolí: Děčín, Česká Lípa, Liberec. Vzhledem k termínu dočasného uzavření dětského oddělení nebudeme již od 24. 6. 2019 od 7.00 hodin přijímat nové pacienty. Od 8. 7. 2019 od 7.00 hodin bude dětské oddělení poskytovat péči v plném rozsahu.

Děkujeme za pochopení Lužická nemocnice a poliklinika, a.s.

Úprava dopravního značení

1.2.2019

Od 1. února 2019 došlo k úpravě svislého dopravního značení v ulici U Nemocnice v Rumburku. Nově je povolen průjezd osobních automobilů okolo nemocnice.

Management Krajské zdravotní si prohlédl nemocnici v Rumburku

16.1.2019

Zástupci managementu Krajské zdravotní, a. s., (KZ) v čele s generálním ředitelem Ing. Petrem Fialou navštívili v úterý 15. ledna 2019  Lužickou nemocnici a polikliniku, a. s., (LNaP). Prezentovali zájem KZ o udržení zdravotní péče ve Šluknovském výběžku. Návštěvy se zúčastnili i zástupci sousedního města Varnsdorf, jehož obyvatelé také využívají služeb LNaP.

 

Představitelé vedení KZ za účasti ředitele zdravotní péče Nemocnice Děčín, o. z., MUDr. Michala Hanauera, MBA, si prohlédli pavilon chirurgie, do kterého by se měla po ukončení restrukturalizace soustředit zdravotní péče v současné době rozmístěná do dvou oddělených pavilonů. KZ již prostřednictvím děčínské nemocnice personálně vypomáhá rumburské chirurgii a dále se takto bude jednat pro oblast interní péče.

 

„Oceňuji pozitivní změny, které probíhají v důsledku restrukturalizace a které povedou k vyšší efektivitě rumburské nemocnice,“ řekl Ing. Petr Fiala, generální ředitel KZ.

 

„Město Rumburk, jako vlastník Lužické nemocnice a polikliniky, a. s., zajistí maximální vstřícnost a otevřenost při provedení hloubkového auditu, který by měl v následujících týdnech proběhnout,“ deklaroval starosta Rumburku Ing. Lumír Kus.

Zobrazit všechny

Kam dnes za kulturou

Nejbližší kulturní akce

27.ÚnorStředa
Severní Indie: Ladakh 2018 ostatní

Severní Indie: Ladakh 2018

Kinosál DK Střelnice Rumburk18:00 hod.

Video kanál youtube

Fotogalerie