Osobní bankrot versus totální bankrot – spekulanti útočí ze všech stran!

Publikováno: 7.5.2019 Autor: Ježek Jiří

 Jste předlužení nebo zadlužení natolik, že již nezvládáte své závazky splácet? Máte bezesné noci kvůli exekucím, které se na Vás hrnou ze všech stran, hrozí Vám zabavení majetku – dražba domu či bytu kvůli závazkům po splatnosti nebo exekucí? Pak se neváhejte na nás obrátit, oddlužíme Vás – pomůžeme Vám vyřídit osobní bankrot!!!

 

 V podobném duchu znějí inzeráty komerčních společností. A výsledek? Žádný, nejistý, špatný, ale vždy za hodně peněz… Na co si dát pozor, aby se z osobního nestal totální bankrot? Čtěte dál!

Od července 2017 začala platit novela insolvenčního zákona mající za cíl zabránit komerčním nebo naoko neziskovým (a často spekulativním) společnostem inkasovat od zoufalých předlužených lidí vysoké částky za zpracování a podání insolvenčního návrhu – žádosti o osobní bankrot. Odměna za přípravu a podání insolvenčního návrhu smí aktuálně dosahovat pouze 4000 Kč pro jednotlivce a 6000 Kč při společném jmění manželů bez DPH.

Čas a zkušenosti odborných poradců z občanských / dluhových poraden však ukazují, že se některé společnosti, ale dokonce i advokáti snaží tento zákon obcházet. Většinou tím, že si účtují „služby“ navíc. Rozhodně neplaťte leckdy desetitisíce za „kopírování dokumentů, sledování stavu insolvenčního rejstříku, finanční vzdělávání – finanční gramotnost, hospodaření s penězi, rozpoznání nevýhodné půjčky, právní či finanční poradenství, zjištění aktuální výše dluhů, včetně počtu věřitelů ani jiné „nutné doprovodné služby spojené s podáním návrhu na osobní bankrot.“

Spolehlivým partnerem pro úspěšné povolení osobního bankrotu bývají akreditované nestátní neziskové organizace. Proč zrovna neziskovky? Dluhová expertka Agentury pro sociální začleňování, Petra Adamovská k tomu uvádí: Mají (letité) zkušenosti, poskytují komplexní informace o podmínkách a povinnostech spojených nejen s podáním insolvenčního návrhu, ale i s celým procesem osobního bankrotu, mají vysokou úspěšnost podání insolvenčních návrhu, ale i s celým procesem osobního bankrotu, mají vysokou úspěšnost podání insolvenčních návrhů, a především poskytují odborné poradenství a přípravu insolvenčního návrhu zdarma.

Seznam oprávněných neziskových organizací k podání insolvenčního návrhu naleznete zde:

https://sako.justice.cz/

https://vesta.justice.cz/

Ale pozor, ne všechny organizace na tomto seznamu jsou seriózní. Obecně platí, že je dobré vybírat renomované neziskové organizace, jako je například Člověk v tísni, Rubikon Centrum, Charita ČR, Diakonie, Poradna při finanční tísni, nebo občanské poradny sdružené pod Asociací občanských poraden.

Ověřené neziskové organizace včetně HELP linky můžete nalézt například na:

http://www.jakprezitdluhy.cz

Vaše nejbližší ověřená občanská / dluhová poradna je:

 

Kostka Krásná Lípa, p. o.

Masarykova 1094/4

407 46 Krásná Lípa

E-mail: kostka@komunitnicentrum.com

Ředitelka | Volfová Hana

E-mail: volfova@komunitnicentrum.com

Tel.: 777 291 400

 

Oblastní charita Rumburk

Sukova 1055/24

408 01 Rumburk

 

Ředitelka | Martina Škodová, DiS.

E-mail: reditel@charitarumburk.cz

Tel.: 412 384 744

 

Petra Adamovská