Archiv:

Informace o možnostech přeshraniční zdravotní péče

15.7.2019 více zde

Zdravotní pojišťovna RBP je připravena hradit občanům ze Šluknovského výběžku náhradní zdravotní péči v sousedním Německu.

Neskládáme ruce do klína

12.7.2019 více zde

To, že zastupitelé rozhodli pro neúhradu ztráty je pochopitelné, protože nemohou slíbit zaplatit dluh, když na to nemají finance. To by bylo možné kvalifikovat jako poškozování věřitele. Jestliže Ústecký kraj deklaroval termín do konce roku, je tu jasná disproporce mezi možnostmi Ústeckého kraje a města Rumburk, které má na úhradu ztráty jen do září 2019.

Velký vzdělávací veletrh 2019

Velký vzdělávací veletrh 2019

11.7.2019 více zde

Druhý ročník vzdělávacího veletrhu se koná v pátek 4. 10. 2019 od 8.00 do 16.00 hodin na výstavišti Zahrada Čech. Více informací o akci se dozvíte na webových stránkách Ústeckého kraje (viz přiložený odkaz).

Odstávky elektřiny

11.7.2019 více zde

Společnost ČEZ Distribuce, a. s. plánuje v následujících dnech několik odstávek elektřiny. V přiloženém odkazu si můžete vyhledat, kterých ulic v Rumburku se odstávky týkají.

 

Reakce na tiskovou zprávu Ústeckého kraje k situaci v Lužické nemocnici

10.7.2019 více zde

Dnes vydal Ústecký kraj tiskovou zprávu „Vyjádření Ústeckého kraje k nátlaku vládních představitelů a samosprávy v oblasti Šluknovska k převzetí Lužické nemocnice bez dokončeného auditu“, ve které uvádí mimo jiné:

Boj o rumburskou nemocnici na jednání krajského zastupitelstva

25.6.2019 více zde

V pondělí 24. června proběhlo jednání zastupitelstva Ústeckého kraje. Za starosty se na jednání vydali Lumír Kus (Rumburk), Jan Kolář (Krásná Lípa) a František Moravec (Staré Křečany). Po zkušenostech služebně starších starostů, kdy jim bylo bráněno ve vstupu, jsme zaujali pozice v jednacím sále jako první. Po úvodním slovu pana hejtmana, kdy se zmínil o jednání ve věci Lužické nemocnice, se rozjela debata na téma zdravotnictví ve Šluknovském výběžku. Zástupci kraje se opakovaně vraceli k vyjednávání, které proběhlo před dvěma roky. Zástupci Šluknovského výběžku vysvětlovali situaci v regionu a potřebu zachování zdravotnické péče, geografické problémy při dojezdu do okolních nemocnic a obecně zanedbaný rozvoj regionu.

Záchrana nemocnice v Rumburku v novém světle

20.6.2019 více zde

Vážení občané Šluknovského výběžku, nemocnice v Rumburku má díky své spádové poloze pro Šluknovský výběžek nenahraditelnou úlohu a doposud poskytovala komplexní zdravotní péči pro bezmála 55 tisíc obyvatel výběžku. Z důvodu špatné finanční kondice byla společnost Lužická nemocnice a poliklinika, a.s. během několika let postupně převedena do vlastnictví města Rumburk. Těmito rozhodnutími však bývalé vedení města uvalilo na město obrovské břímě, které Rumburk není schopen v současnosti dlouhodobě utáhnout. A to nehledě na fakt, že de facto suplujeme povinnost zajištění zdravotní péče, kterou mají ze zákona zdravotní pojišťovny. Jako jediný vlastník se město už dva roky neúspěšně snaží sehnat strategického partnera. Po neúspěšném jednání s Ústeckým krajem o převodu a neúspěšném tendru na prodej nemocnice, se po volbách v roce 2018 vedení Rumburku opět vrátilo k jednání s krajem, potažmo s Krajskou zdravotní, a.s. (KZ)

Proběhlo další jednání o budoucnosti Lužické nemocnice

18.6.2019 více zde

V pondělí 17. června proběhlo na Krajském úřadu jednání ve věci zajištění zdravotní péče ve Šluknovském výběžku. Jednání se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstek hejtmana pro zdravotnictví Stanislav Rybák, vedoucí Odboru zdravotnictví Petr Severa. Za Krajskou zdravotní byli přítomni předseda představenstva Jiří Novák a generální ředitel Petr Fiala. Zájmy občanů Šluknovského výběžku zastupovali starosta Rumburku Lumír Kus, předseda představenstva Lužické nemocnice a polikliniky Karel Schäfer, předseda Sdružení pro rozvoj Šluknovska Jan Kolář a předseda dobrovolného svazku obcí Robert Holec.

Výzva k odstranění pevných překážek a údržbě zeleně u pozemních komunikací

13.6.2019 více zde

V poslední době u nás ve městě přibývají místa, kde se u komunikací objevují nástrahy v podobě větších kamenů, různých sloupků nebo tyčí. Občané, kteří tyto předměty umístili, si neuvědomují, že takové překážky mohou představovat vážné nebezpečí pro vozidla, cyklisty nebo děti. V zimním období předměty lemující komunikace komplikují také zimní údržbu (skrytý kámen pod sněhem může poškodit techniku či zranit obsluhu vozidla).

Městské informační centrum

7.6.2019
V pátek  07.06.2019 od 14:30 hod ZAVŘENO z důvodu komentované prohlídky k výstavě 100. výročí českého školství v Rumburku.
Případné turistické informace Vám poskytne Loreta v Rumburku do 17 hod.