Archiv:

Informace pro rodiče "školkových" dětí

19.3.2020 více zde

Z důvodu nízkého počtu dětí v rumburských mateřských školách rozhodl zřizovatel o jejich uzavření, a to počínaje dnem 23.3.2020. V době trvání mimořádné situace v souvislosti se šířením koronaviru bude od 23.3.2020 provoz předškolních zařízení zajišťovat vždy jen jedna MŠ.  

Důležité upozornění

Důležité upozornění

19.3.2020
Důležité upozornění
 
Je nařízeno všem osobám, které mají výjimku pro přeshraniční pracovníky (pendlery) omezit pohyb na
území České republiky na nezbytně nutné potřeby. Výjimky podle usnesení vlády podle bodu:
a) nezbytné cesty za rodinou nebo osobami blízkými,
b) cesty nezbytně nutné k zajištění potřeb a služeb pro jinou osobu ,
c) cesty za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí, včetně zajištění nezbytného doprovodu příbuzných a osob blízkých,
d) pobyt v přírodě.
se na tyto osoby nevztahují
Apeluji na spoluobčany, kterých se to týká, aby byly ohleduplní ke svému okolí, protože oni jsou z důvodu pohybu v zahraničí možným zdrojem nákazy.
ROUŠKY - MATERIÁL

ROUŠKY - MATERIÁL

19.3.2020 více zde

Prosíme všechny, kdo mají doma čisté, nepotřebné bavlněné látky, bavlněné tkaniny, nitě, kloboučkové gumičky o jejich distribuci na podatelnu městského úřadu.Šijeme zde roušky pro veřejnost, nemocnici, seniory, pro poskytovatele sociálních služeb. Roušky budou průběžně distribuovány. Tímto pomůžete dobré věci. Vážíme si Vaší pomoci. Děkujeme.

Roušky pro občany

Roušky pro občany

18.3.2020

Město Rumburk nabízí roušky občanům, v prvé řadě seniorům, kteří nemají možnost se k nim jinak dostat. Na městském úřadě byly určeny dvě pracovnice, kterým se občané mohou o roušky hlásit. Konkrétně Markéta Suchá (marketa.sucha@rumburk.cz, 702 233 772), Jana Walderová (jana.walderova@rumburk.cz, 702 233 672), Petra Zbončáková (702 233 597) a Kristýna Machová(728 991 436). Lidé je mohou kontaktovat na uvedených e-mailech a telefonních číslech v době od 8.00 do 17.00 hodin. Pracovnice požadavky lidí zaevidují a roušky budou dále předány dobrovolníkům z komunitního spolku CEDR, kteří je budou občanům distribuovat.

Město Rumburk vyzývá k nošení roušek, ušité roušky mohou lidé nosit na úřad

Město Rumburk vyzývá k nošení roušek, ušité roušky mohou lidé nosit na úřad

18.3.2020

Město Rumburk vyzývá občany, aby při pohybu na veřejnosti nosili roušky nebo si alespoň šátkem zakryli nos a ústa. Mohou tak zabránit dalšímu šíření koronaviru. Roušky jsou nedostatkovým zbožím, ale dobrou zprávou je, že lidé je začali šít doma. Vedení města se proto rozhodlo, že na podatelně městského úřadu vznikne sběrné místo, kam mohou dobrovolníci vyrobené roušky odevzdat. Město Rumburk poté zajistí jejich distribuci, a to především seniorům a lidem, kteří patří do rizikových skupin. Všechny, kteří budou na úřad roušky nosit, prosíme, ať zde zároveň na sebe nechají kontakt. Od dnešního dne také platí nařízení pro lidi, kteří mají cestu na radnici, aby přišli s rouškou, respirátorem či šátkem, který bude zakrývat ústa a nos. Děkujeme za pochopení. 

Do Rumburku dorazili vojáci

Do Rumburku dorazili vojáci

18.3.2020

České hranice vyrazila v minulých dnech hlídat asi tisícovka vojáků. Společně s policisty budou dohlížet, aby do České republiky nevnikl další přenašeč koronaviru.Armáda dorazila i do Rumburku, kde bude střežit hranice s Německem. Vedení města Rumburk tímto děkuje řediteli Základní školy Tyršova Josefu Růžičkovi za ochotu, vstřícnost a bezproblémové jednání ve věci ubytování šestadvaceti vojáků v tamější tělocvičně, kde mají po dobu nouzového stavu zázemí. Velké díky patří též personálu restaurace U Parku, zvláště pak Patriku Marinimu, který pro příslušníky armády zajišťuje stravování.

Storno plánované odstávky elektřiny

Storno plánované odstávky elektřiny

18.3.2020
 
Na základě vyhlášeného nouzového stavu a s tím souvisejících mimořádných opatření, přistupuje ČEZ Distribuce na svém distribučním území, v termínu od pondělí 16. 3. 2020 do odvolání k výraznému omezení počtu plánovaných odstávek elektřiny. Jedná se především o plánované odstávky, které lze odložit a nebudou mít vliv na bezpečnost a spolehlivost dodávek elektřiny. Do odvolání budou probíhat pouze plánované práce s přerušením dodávky elektřiny realizované za účelem zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti dodávky elektřiny, například v případě poruch nastalých silným větrem.
Zákazníky proto žádáme, aby sledovali web www.cezdistribuce.cz  příp. portál www.bezstavy.cz nebo se zaregistrovali do bezplatné služby www.cezdistribuce.cz/sluzba, kdy jsou zákazníci o plánovaných odstávkách či jejich zrušeních informování na zadaný e-mail.
Věříme, že nastavená opatření pomohou našim zákazníkům aktuální situaci překlenout.
Z tohoto důvodu je zrušena i plánovaná odstávka č. 110060691954 na 24. 3. 2020.
V případě zrušení dalších plánovaných odstávek Vás budeme opět informovat.
INFORMACE - ULICE TYRŠOVA PRŮJEZDNÁ

INFORMACE - ULICE TYRŠOVA PRŮJEZDNÁ

18.3.2020

Vážení občané, do doby znovuobnovení výuky na základní škole je ulice Tyršova průjezdná bez omezení.

Odbor komunálních věcí.

Šijeme roušky

Šijeme roušky

18.3.2020

Kolegyně se pustily do šití roušek, abychom ochránili nejenom své zaměstnance, ale i klienty úřadu, kteří přijdou vyřídit své neodkladné záležitosti. Město objednalo roušky, ale dodávka vázne. Nakoupili jsme tedy materiál a po vzoru ostatních dobrovolníků kolegyně šijí. Plánujeme roušky nabízet nejohroženějším skupinám ve městě, především seniorům a poskytovatelům služeb. O dalším postupu budeme informovat.