Informace z radnice - 25. a 26. týden

Publikováno: 12.7.2022 Autor: Pánková Denisa

Vedení města projednalo s ředitelem rumburské nemocnice možnosti umístění heliportu v prostoru okolo městského bazénu. Záměrem je umístit heliport tak, aby splňoval jak přísné podmínky z pohledu letecké bezpečnosti, tak i rychlé dostupnosti z areálu nemocnice.

Za přínos rumburskému sportu a vysoké sportovní výkony byl oceněn Martin Nedvídek. Cenu mu předalo vedení města Rumburk.

Starosta města se zúčastnil zahájení Hasičské olympiády, která proběhla na Dymníku. Při závěrečné soutěži v požárním útoku ocenil připravenost mladých hasičů.

Na městském stadionu proběhla Atletická olympiáda Svazku obcí Sever. Rumburk se umístil na prvním místě z jedenácti soutěžních týmů z obcí Šluknovského výběžku.


 

Proběhlo natáčení dalšího dílu Rumburského magazínu. Tentokrát jsou tématem investice, veřejná zeleň a sport. Premiéra je naplánována na 15. července.

Slavnostně bylo otevřeno Centrum Pokorum. Přestřižení pásky se zúčastnilo vedení města, zástupci stavební firmy a také vedení a klienti Agentury Pondělí, která je budoucím uživatelem zrekonstruovaných prostor.

Proběhlo otevírání obálek s nabídkami na výměnu veřejného osvětlení v dotačním programu Efekt2022. Jedná se o poslední etapu modernizace veřejného osvětlením, při které budou instalována moderní úsporná LED svítidla místo klasických výbojek.

Proběhlo otevírání obálek s nabídkami na zpracování studie modernizace plaveckého bazénu v Rumburku, která bude sloužit pro další kroky při plánování investic pro jeho opravu a zatraktivnění v dalších letech.