Informace z radnice - 24. týden

Publikováno: 11.7.2022 Autor: Pánková Denisa

Starosta města společně s pracovníkem krizového řízení absolvovali vyhodnocení projektu Odolná obec zaměřeného na povodně. Tento projekt byl realizován za podpory Diakonie a zahrnoval pořízení dvou cisteren na pitnou vodu a informace pro občany, jak se chovat v případě povodně.

Starosta města se setkal se seniory, kteří slavili v tomto měsíci významné životní jubileum.

Místostarosta města Jiří Pimpara se zúčastnil valné hromady Severočeské vodárenské společnosti a.s. konané v Městském divadle v Teplicích.

Rumburská pobočka Okresního muzea v Děčíně slavila 120 let od svého založení. Oslavy se zúčastnili významní hosté, kteří se podíleli na rozvoji muzea. Starosta města ocenil přínos muzea pro zachování povědomí o historii města.

Starostové Svazku obcí Sever se sešli na svém pravidelném jednání. Hlavními tématy byly přidělení dotací z rozpočtu svazku, stav lesů v regionu a předpokládaný vývoj kůrovcové kalamity, který představili zástupci Českých lesů. Starostové také projednali podrobnosti k atletické olympiádě pro děti.

Za účasti místostarostů města Jiřího Pimpary a Ladislava Růžičky proběhl po „covidové pauze“ na městském stadionu nábor malých fotbalistů z rumburských základních a mateřských škol.

V Novém Boru byla slavnostně pokřtěna vlaková souprava Trilex v designu Křišťálové údolí. Souprava bude jezdit na lince L4, která spojuje Rumburk s Kolínem. Starosta města ocenil přístup dopravce k modernizaci vozového parku a důležitost linky pro Šluknovský výběžek.

V neděli proběhlo v Domě kultury Střelnice vystoupení ukrajinského tanečního souboru Barvinоk, který představil tradiční ukrajinské tance. Starosta města vyjádřil podporu ukrajinskému lidu v boji proti okupantům a přislíbil pokračování probíhající pomoci.