Informace o provozu Senior TAXI

Publikováno: 29.9.2020 Autor: Ježek Jiří

Město Rumburk připravilo pro své občany starší 70 let a rovněž pro držitele průkazů zdravotně a tělesně postižených osob (ZTP a ZTP/P) novou službu – Senior TAXI.

Co je to Senior TAXI a komu je služba určena?

Jde o službu umožňující příspěvek na dopravu vybraným vozidlem taxislužby (PAVEL TAXI) seniorům nad 70 let (včetně) a držitelům průkazky ZTP a ZTP/P. Příspěvek je poskytnut formou kupónů v hodnotě 30 Kč na jednu jízdu.

 

Od kdy a v jakém časovém rozmezí bude služba fungovat?

Služba bude v provozu od 1. října 2020 a to každý den od 6 do 22 hodin. Ve stejném časovém rozmezí bude fungovat i dispečink taxislužby (ten bude třeba kontaktovat před využitím služby a sjednat si termín dopravy).

 

Kde bude možné službu využít?

Tato služba bude dostupná na katastrálním území města Rumburk.

 

Za jakých podmínek může občan službu využít?

Jak již bylo výše zmíněno, musí jít o seniora nad 70 let (včetně) nebo držitele průkazky ZTP a ZTP/P, který vlastní průkazku oprávněné osoby (tu získá na Městském úřadě v Rumburku na odboru sociálních věcí a zdravotnictví). Spolu s průkazkou obdrží i určitý počet kupónů opravňujících k uplatnění příspěvku 30 Kč na jednu jízdu.

 

Co je součástí služby?

Je umožněno, že seniora mohou doprovázet maximálně dvě osoby, které nehradí žádné poplatky, případně asistenční pes. Službu lze využít např. na nákupy, k dopravě na úřad, k lékaři, do lékárny či na poštu. Součástí je i bezúplatná přeprava menších břemen, spoluzavazadel oprávněných osob, skládacího invalidního vozíku, francouzských holí atd. Výhodou bude, pojede-li současně ve voze více držitelů průkazky, protože kupón bude požadován jen po jednom z nich. Současně je však třeba vědět, že cena za čekací dobu taxikáře činí 3 Kč za minutu.

 

Telefonní čísla na dispečink PAVEL TAXI: 602 102 545 nebo 412 333 999.

Více informací: Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Rumburk.

Soubory ke stažení

clanky7564/senior_taxi.pdf426 KBsenior_taxi.pdfvloženo: 29. 09. 2020, 18:23h