Vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha k postoji Ústeckého kraje ke zdravotnictví ve Šluknovském výběžku

Publikováno: 5.2.2020 Autor: Jakouběová Petra

Lužická nemocnice v Rumburku. Víte, že jsme před půl rokem s panem premiérem podnikli řadu kroků za její záchranu. Se zdravotními pojišťovnami jsme pro ni domluvili nadstandardní úhrady abychom jí pomohli z finančních problémů. To se povedlo. Na základě toho nám Ústecký kraj deklaroval, že nemocnici převezme. Dnes se však z médií dozvídáme, že nemocnice od února přerušila provoz oddělení akutní lůžkové péče v interně a chirurgii a kraj je nečinný.

Považuji toto chování vůči místním občanům za velice nefér. Nechápu, jak to mohou krajští politici dopustit. Vždyť tady jde o 50 tisíc občanů, kteří potřebují mít dostupnou zdravotní péči. 

Opakovaně jsem kraji zdůraznil, že je nutné, aby byla Lužická nemocnice zachována, protože je důležitým poskytovatelem zdravotní péče ve Šluknovském výběžku. Bez ní to nepůjde.

Znovu jsem se tedy obrátil na pana hejtmana Bubeníčka a důrazně ho požádal, aby se zasadil o co nejrychlejší stabilizaci nemocnice, dodržel svůj slib, že ji kraj převezme a zajistil její další fungování. Ministerstvo zdravotnictví udělalo pro nemocnici v Rumburku maximum, teď se musí k nemocnici postavit čelem kraj. Tady si můžete přečíst celý můj dopis.

Soubory ke stažení

clanky7030/dopis_1.jpg70 KBdopis_1.jpgvloženo: 05. 02. 2020, 07:21h
clanky7030/dopis_2.jpg39 KBdopis_2.jpgvloženo: 05. 02. 2020, 07:21h