Archiv:

Prodej hasičských vozidel

Rada města Rumburk na svém posledním zasedání schválila záměr prodeje dvou speciálních hasičských automobilů. Pokud budete mít o některé zájem, všechny potřebné informace najdete v přiložených wordových souborech.

Jednání o dalším provozu Lužické nemocnice

Jednání o dalším provozu Lužické nemocnice

23.8.2019

Ve čtvrtek 22. srpna 2019 proběhla první schůzka s insolvenční správkyní Lužické nemocnice a polikliniky, a.s. na téma účasti města v dalším postupu. Jednání bylo jasné, konstruktivní a věcné a byly vyjasněny pravomoci a úlohy města v dalších krocích. Při jednání byla nalezena shoda v tom, že by cílem mělo být zachování zdravotní péče v regionu a udržení provozu nemocnice. Zdravotní pojišťovny mají také zájem na zajištění provozu nemocnice, a proto budou nadále poskytovat dohodnuté platby. Tím by měl být udržen provoz do doby oddlužení a případnému prodeji novému provozovateli.

Právě vyšly Rumburské noviny číslo 15/2019

Právě vyšly Rumburské noviny číslo 15/2019

23.8.2019

Druhé prázdninové číslo Rumburských novin nabízí například tyto články: druhá demonstrace za zachování Lužické nemocnice, natáčení celovečerního filmu Bourák v Rumburku, informace o dobročinné sbírce, nejdůležitější zprávy z komise životního prostředí. Fotostrana dokumentuje návštěvu ruských dětí v našem městě. Rozhovor se také vztahuje k  ruské delegaci z Kiržače. Nechybí seriál z historie, kreslený komiks, kulturní přehledy a zprávy ze sportu.

Provozní řád Městského informačního centra Rumburk včetně ceníku služeb

Od 1. 9. 2019 je v platnosti nový Provozní řád Městského informačního centra Rumburk včetně ceníku služeb.

Den seniorů

Den seniorů

14.8.2019

Dne 11. října od 17.00 hodin se v Domě kultury Střelnice Rumburk uskuteční již tradiční akce Den seniorů. Na akci vás přivítá zástupce města. Jako host vystoupí duo PiňaKoláda, které znáte z TV Šlágr. K tanci zahraje DUO Adamis. Občerstvení je zajištěno, vstupné činí 50 korun.

Vstupenky je možno zakoupit od 10. září v předprodeji Domu kultury Střelnice a v Městském informačním centru na Lužickém náměstí, nebo si je rezervovat na www.dkrumburk.cz v sekci Ostatní (pod názvem Den seniorů).

Těšíme se na setkání a příjemnou atmosféru večera.

Správa železniční dopravní cesty, s. o., informuje o nepřetržité výluce na železniční trati 080 Mladá Boleslav - Jedlová

Provozovatel dráhy, Správa železniční dopravní cesty, s. o., informuje o nepřetržité výluce na železniční trati 080 Mladá Boleslav - Jedlová, které budou probíhat v úseku Česká Lípa hlavní nádraží - Nový Bor (- Svor) ve dnech 17. srpna 2019 od 6:30 hod.14. prosince 2019 do 23:59 hod..

Lužická nemocnice a poliklinika

Lužická nemocnice a poliklinika

2.8.2019

Město Rumburk provedlo právní rozbor návrhu smlouvy o smlouvě budoucí a zaslalo odpověď Krajské zdravotní, a.s. s připomínkami ve smyslu tohoto rozboru. Připomínky se týkaly závazku k plnění zdravotních služeb ze strany Krajské zdravotní, a.s. především co do času, rozsahu a udržitelnosti zdravotních služeb v regionu.