Archiv:

Záchrana nemocnice v Rumburku v novém světle

20.6.2019 více zde

Vážení občané Šluknovského výběžku, nemocnice v Rumburku má díky své spádové poloze pro Šluknovský výběžek nenahraditelnou úlohu a doposud poskytovala komplexní zdravotní péči pro bezmála 55 tisíc obyvatel výběžku. Z důvodu špatné finanční kondice byla společnost Lužická nemocnice a poliklinika, a.s. během několika let postupně převedena do vlastnictví města Rumburk. Těmito rozhodnutími však bývalé vedení města uvalilo na město obrovské břímě, které Rumburk není schopen v současnosti dlouhodobě utáhnout. A to nehledě na fakt, že de facto suplujeme povinnost zajištění zdravotní péče, kterou mají ze zákona zdravotní pojišťovny. Jako jediný vlastník se město už dva roky neúspěšně snaží sehnat strategického partnera. Po neúspěšném jednání s Ústeckým krajem o převodu a neúspěšném tendru na prodej nemocnice, se po volbách v roce 2018 vedení Rumburku opět vrátilo k jednání s krajem, potažmo s Krajskou zdravotní, a.s. (KZ)

Proběhlo další jednání o budoucnosti Lužické nemocnice

18.6.2019 více zde

V pondělí 17. června proběhlo na Krajském úřadu jednání ve věci zajištění zdravotní péče ve Šluknovském výběžku. Jednání se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstek hejtmana pro zdravotnictví Stanislav Rybák, vedoucí Odboru zdravotnictví Petr Severa. Za Krajskou zdravotní byli přítomni předseda představenstva Jiří Novák a generální ředitel Petr Fiala. Zájmy občanů Šluknovského výběžku zastupovali starosta Rumburku Lumír Kus, předseda představenstva Lužické nemocnice a polikliniky Karel Schäfer, předseda Sdružení pro rozvoj Šluknovska Jan Kolář a předseda dobrovolného svazku obcí Robert Holec.

Výzva k odstranění pevných překážek a údržbě zeleně u pozemních komunikací

13.6.2019 více zde

V poslední době u nás ve městě přibývají místa, kde se u komunikací objevují nástrahy v podobě větších kamenů, různých sloupků nebo tyčí. Občané, kteří tyto předměty umístili, si neuvědomují, že takové překážky mohou představovat vážné nebezpečí pro vozidla, cyklisty nebo děti. V zimním období předměty lemující komunikace komplikují také zimní údržbu (skrytý kámen pod sněhem může poškodit techniku či zranit obsluhu vozidla).

Městské informační centrum

7.6.2019
V pátek  07.06.2019 od 14:30 hod ZAVŘENO z důvodu komentované prohlídky k výstavě 100. výročí českého školství v Rumburku.
Případné turistické informace Vám poskytne Loreta v Rumburku do 17 hod.
Pozvánka: diskuse v naší podnikatelské kavárně u šálku dobré kávy, nebo výborného piva

Pozvánka: diskuse v naší podnikatelské kavárně u šálku dobré kávy, nebo výborného piva

Vážení přátelé,


srdečně vás zveme k diskusi v naší podnikatelské kavárně u šálku dobré kávy, nebo výborného piva.

 

 

 

 

Informace o plánované výluce SŽDC, s.o. na železniční trati č. 084

5.6.2019 více zde

Provozovatel dráhy, Správa železniční dopravní cesty, s. o., informuje o plánované výluce na železniční trati 084 Rumburk - Panský - Mikulášovice/Rumburk - Krásná Lípa - Panský - Mikulášovice, která bude probíhat v úseku Rumburk - Mikulášovice dolní nádraží a zpět a v úseku Rumburk - Krásná Lípa - Mikulášovice dolní nádraží a zpět, nepřetržitě od 7. června 2019, 00:00 hodin do 4. července 2019, 23:59 hodin (jedná se pouze o víkendový provoz).

Provoz oddělení Lužické nemocnice v době dovolených

28.5.2019

Lužická nemocnice a.s., Rumburk oznamuje, že z důvodu čerpání dovolených bude v době od:

  • 31. 5. – 31. 8. přestěhováno oddělení ošetřovatelských lůžek a následné péče z Pavilonu II. (Podhájí) do Pavilonu I. (chirurgie) na adresu U Nemocnice 1298/6, Rumburk.
  • 26. 6. – 7. 7. uzavřeno oddělení pediatrie a dětská střediska při dětském oddělení – Rybniště, Vilémov, Dolní Poustevna. Eventuální zástup zajištěn MUDr. Palackou ve Varnsdorfu, MUDr. Talanov ve Šluknově. Oddělení pediatrie bude znovu otevřeno 8. 7. v 7.00 hodin. 
  • 2. 7. – 18. 8. uzavřena gynekologická stanice s ambulancí, znovu otevřeno 19. 8. v 7.00 hodin.

Děkujeme za pochopení a za případné komplikace se omlouváme.

Zateplení bytového domu ul. Růžová č. p. 1467, Rumburk

13.5.2019 více zde

Projekt „Zateplení bytového domu ul. Růžová č. p. 1467, Rumburk“ je spolufinancován Evropskou unií.